Czas na truskawki! Letni orzeźwiający deser!

By Unknown - 12:11:00

deser z galaretką i truskawkami

Biszkopty, pianka, owoce i galaretka - z tylu warstw składa się ciasto, o którym dziś mam zamiar Wam napisać. Nie trzeba nic piec - wystarczy zaopatrzyć się w kilka prostych składników, posiadać tortownicę lub zwykłą blachę, a można zjeść coś naprawdę orzeźwiającego, letniego i po prostu pysznego!

Zaczynamy!

To co będzie niezbędne dla nas to:
  • paczka okrągłych biszkoptów (tak by wystraczyło na całą blachę)
  • 400 ml schłodzonej śmietany kremówki 30%
  • 2 galaretki o smaku wiśniowym - może być też każdy inny smak
  • 2 galaretki o smaku owoców leśnych - tutaj podobnie, może być inny smak
  • świeże truskawki ok. 0,5 kg.


Jak zrobić?
1) Zaczynamy od wyłożenia tortownicy, bądź prostokątnej blachy papierem do pieczenia.
2) Na spodzie rozkładamy biszkopty - jeden obok drugiego.
3) Galaretki wiśniowe rozpuścić w połowie zalecanej na opakowaniu ilości wody - przy dwóch opakowaniach to 500 ml. Odstawić do wystygnięcia.
4) Śmietanę ubijamy na sztywno. Gdy już jest sztywna wlewamy gęstą i zimną przygotowaną wcześniej galaretkę wiśniową cały czas ubijając. 
5) Po uzyskaniu jednolitej masy wylewamy na biszkopty, a następnie wkładamy do lodówki, by piana stężała. 
6) Następnie, czekając na stężenie piany przygotowujemy galaretkę o smaku owoców leśnych. Należy pamiętać, że w tym przypadku wody musi być mniej niż tej zalecanej na opakowaniu, jednak nie połowę mniej a odrobinę, czyli przy dwóch opakowaniach galaretkę rozpuszczamy w 700/800 ml. Czekamy aż wystygnie lub zacznie powoli tężeć.
7) Na stężałej już pianie układamy teraz truskawki - można przekroić na pół te większe, by zakryła je galaretka. Pamietajcie, że jeśli nie macie truskawek, a np. maliny, czy inne owoce leśne można je stosować zamiennie. Ja opisuję z truskawkami, bo akurat teraz mamy na nie sezon.
8) Gdy galaretka z owoców leśnych jest już odpowiednio schłodzona zalewamy nią owoce.
9) Ciasto wkładamy do lodówki i czekamy aż się schłodzi i galaretka stężeje.

Deser jest fantastycznym rozwiązaniem na spotkanie w rodzinnym gronie, jako deser dla dzieci, przede wszystkim na lato, gdy każdy szuka czegoś by się ochłodzić. Zdecydowanie polecam. U mnie ostatnio bardzo się sprawdziło, do tego stopnia, że na momencie musiałam robić drugie. Tak zasmakowało. Polecam!
Smacznego!

Jeśli masz jednak ochotę na coś równie pysznego i czekoladowego  szukaj tutaj.


Świetnie, że tutaj jesteś! Nie przegap kolejnego wpisu. Wystarczy, że dasz lajka tutaj [klik], bądź zaobserwujesz nas na Istagramie. Tam jesteśmy zdecydowanie częściej [klik]Jeśli interesują Cię podróże z dzieckiem dołącz do grupy na Facebooku [klik]. Dziękuję! ;)

  • Share:

You Might Also Like

0 komentarze