5 rzeczy, które zmienia w tobie ciąża

By Unknown - 19:25:00

ciąża co zmienia

Ciąża zmienia cię nie tylko fizycznie. Ciąża to również wielka metamorfoza w sferze psychicznej. Dzieje się to z automatu i często nie mamy nad tym dostatecznej kontroli. Po prostu zmieniamy się! Fizyczne zmiany często mijają, a te pozostawione w psychice nierzadko pozostaną na dłużej. Co takiego się zmienia? 

Pozwalasz na liczne uprzejmości ze strony otoczenia

Ciąża to czas, gdy wiele kobiet zauważa, że ich partnerzy, mężowie są bardziej delikatni i wyrozumiali dla ich potrzeb. Łatwiej otrzymać wtedy z ich strony pomoc. I z tego należy korzystać! Poza domem również nie lekceważ wszelkich gestów pomocy. Jesteś teraz uprzywilejowana i wyjątkowa, korzystaj z tego!

Zaczynasz być bardziej krytyczna

Rzeczy, które wcześniej zupełnie ci nie przeszkadzały teraz okazują się być dużym problemem. Nie znosisz słuchać przekleństw w swoim towarzystwie, nie tolerujesz już palenia papierosów – szczególnie, gdy dotyczy to twojego partnera. Zaczynasz dążyć do tego, by ten zakończył to jak najszybciej. Patrzysz również na stroje nastolatek bardziej krytycznie. Chcesz po prostu, by świat był idealny albo przynajmniej lepszy niż teraz.

Twoje opanowanie znika

Potrafisz w kilka sekund zmienić się z opanowanej w zupełnie rozchwiany zapłakany wrak. Nie jest już taka łatwa kontrola emocji zawsze i wszędzie. Ale to nie twoja wina! To wszystko przez działanie hormonów, które powodują, że twoje samopoczucie zmienia się na kształt zygzaka. Tutaj też możesz liczyć na wyrozumiałość otoczenia, bo nikt nie chce denerwować kobiety w ciąży. Ale pamiętaj, nie przesadzaj z tym!

Wiele zadań naraz? Żaden problem!

Nie straszna ci wielka ilość zadań wykonywana jednocześnie. Nawet jeśli wcześniej nie należałaś do osób nad wyraz dbałych o wygląd swojego otoczenia – teraz wszystko wokół ciebie wymaga reorganizacji i uporządkowania. Nie możesz znieść niepomalowanej ściany i różnych innych usterek. Wszystko musi wyglądać doskonale, bo przecież już niedługo na świecie pojawi się ukochana dziecko! Chcesz przygotować wszystko najlepiej jak to możliwe!

Stajesz się większa i kochasz to!

Mimo że zdrowo się odżywiasz i starasz się ćwiczyć to nie zmienia faktu, że maluszek musi zrobić sobie w brzuchu miejsce. Coraz bardziej się rozpycha, a ty wymieniasz spodnie na coraz bardziej rozciągliwe. Tycie jest teraz usprawiedliwione! Korzystaj! To doskonały pretekst dla większej ilości lodów i słodyczy! Nikt nie będzie cię z tego rozliczał!


Świetnie, że tutaj jesteś! Nie przegap kolejnego wpisu. Wystarczy, że dasz lajka tutaj [klik], bądź zaobserwujesz nas na Istagramie. Tam jesteśmy zdecydowanie częściej [klik]Jeśli interesują Cię podróże z dzieckiem dołącz do grupy na Facebooku [klik]. Dziękuję! ;)

Zgadzacie się? A może u was zmieniło się coś jeszcze? 

  • Share:

You Might Also Like

1 komentarze